İç Anadolu Bölgesinde kardeşlerimiz tarafından kurulan Niğde Yurt Ayder, Yozgat Yurt Ayder,Aksaray Yurt Ayder, Kırşwhşr Yurt Ayder,ve Karaman Yurt Ayder dernekleri tarafından Genel Merkezi Niğde olarak Niğde Yurt Ayder Başkanı Sayın Yunus Ak Genel Başkanlığında kuruldu federasyonun kardeşlerimiz ve birliğimiz adına hayırlı olmasını dileriz.

Federasyonun Yapılanması ve Üye Dernekler

YUDEF, Bizim Aile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Yozgat Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği, Aksaray 68 Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği, Niğde Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Derneği ve Karaman Çocuk Evleri Sosyal Gelişim Derneği’nin birleşmesiyle oluşturuldu. Federasyonun merkezi Niğde olarak belirlendi.

 

Yönetim ve Temsilciler

Federasyon Yönetimi, Genel Başkan Yunus AK ve yönetim kurulu üyeleri Genel Sekreter Bayram KOÇ, Mali İşler Başkanı Fahri İNCE, Dernekler İletişim ve Teşkilatlanma Başkanı Hakan ÇELİKSOY ve Eğitim ve Sosyal İşler Başkanı Ali İmran AKSU’dan oluşuyor.

 

YUDEF’in Gelecek Planları ve Projeleri

Bizim Aile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kırşehir YURT-AY-DER Başkanı Bayram Koç’un açıklamasında şu sözlere yer verdi.

Başkan Koç;”Dezavantajlı gruplar içerisinden gelerek toplum içerisinde yer edinmiş bireylerin sosyal sorumluluk hareketleri içerisinde yer almalarının önemine değinerek geleceğimizin teminatı çocuklar ve gençler için Yurt Dernekleri olarak tüm gayret ve çabalarımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz”dedi.

Federasyon, özellikle çocuk ve gençlerin gelişimine katkıda bulunmak üzere projeler üretecek. Yozgat, Karaman ve Kırşehir’de başlatılan projeler bu amaç doğrultusunda yürütülmekte.

 

Anadolu Büyük Aile Federasyonu Yönetim Kurulu

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir